obr4share

New job - new life  

CESTA K ZAMĚSTNÁNÍ A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU

ANTONÍN (hotel President)

Dobrý den, rád bych se vyjádřil k projektu ,,New Job New live". Pomocí Tohoto projektu se mi otočil život o 180 stupňů. Pomohli mi najít práci v hotelu President kde jsem se velmi rychle zapracoval a dle názorů jsou se mnou velmi spokojení. Ke spokojenosti mi nyní dali smlouvu na hlavní pracovní poměr jelikož jsem do této doby pracoval pouze na dohodu o provedení práce. V práci jsem velmi spokojen jelikož je tam skvělý kolektiv a berou mě takového jaký jsem čili člověka z dětského domova. Nyní mi projekt proplatí kurz Anglického jazyka a pravděpodobně také kurz Barmana. Oba tyto kurzy bych si zatím nemohl dovolit a v tuto chvíly se opravdu vyplatí jelikož na hotelu je využiji.  

NIKOLA (SKANSKA)

Poté, co jsem se o projektu „New Job New Life" dozvěděla, napsala jsem vedoucí pracovnici v Sámovce. Ta mi předala kontakt na paní Petrejovou , koordinátorku projektu. Zavolala jsem jí, že budu končit s osobní asistencí a že hledám novou práci. Skanska mě pozvala na pohovor. Pozice administrativního pracovníka v nabídce nebyla, ale měla jsem velké štěstí - na personálním oddělení právě  někoho hledali. Celkem to trvalo 2-3 týdny.

Ve Skansce to byl můj čtvrtý pracovní pohovor. Bylo to fajn. Byly tam dvě mladé a příjemné slečny. Vyžadovali nějakou zkušenost s administrativou, a abych uměla na počítači. Domlouvali jsme se, jak jsem na tom časově, protože ještě studuji dálkově. V úterky chodím do školy. Vybrala jsem si DPČ - dohoda o provedení činnosti. S DPČ musím odpracovat 20 hodin týdně. Takže 5 hodin denně, kromě těch úterků. Sedím u počítače, kde zapisuju data do interního systému, pracuji s fakturami, pomáhám organizovat školení a další věci. Kanceláře jsou „open space" - kde je tak 30 lidí. Momentálně mám DPČ (dohoda o pracovní činnosti), protože jsem potřebovala volnější režim kvůli zkouškovému období, ale to se může změnit. Myslím, že jsou spokojení - v dobrém mě vždycky vyhazují domů, ať se jdu učit.

ROMAN (APUL)

Když jsem se dozvěděl, že mám možnost si udělat licenci, tak jsem byl moc rád, protože jsem měl zkušenosti s výukou lyžovaní a často jezdím lyžovat i do zahraničí. 9 dní strávených v lyžařském středisku Špindlerův Mlýn bylo velmi příjemné, ale také hodně náročné. Naučil jsem se disciplíně a rozšířil znalosti v oblasti lyžování. Účastníků bylo dohromady 10. Závěrečné zkoušky se skládaly z Teorie, angličtiny, Metodiky výuky a nejtěžší zkouška Jízdy. Musím říci, že jsem čekal, že to bude větší „hračka". Zkoušky jsem úspěšně složil, i když někteří takové štěstí neměli. Kurz byl moc fajn a chtěl bych své zkušenosti, znalosti dál předávat začínajícím lyžařům.

 

NIKOLA  (hotel President)

Díky projektu New Job new live, jsem  získala práci v hotelu Prezident. V kuchyni  Pro mě je to neuvěřitelný, že chodím od Pondělí do Pátku každý ráno do práce, vracím se kolem druhé hodiny domů.  A vím že budu mít na nájem a na jídlo.  Je to pro mě otevřená stránka, kterou mi nabídli a já jsem neváhala ani minutku. Vaření mě baví já osobně si doma nevařím, spíš mě baví pomáhat druhým. Asi před rokem jsem začala spolupracovat s organizaci Jako Doma-ženy bez domova, s nima jsem poprvé poznala jaký to vlastně je být bez jídla, nemít kde uložit hlavu.  Ti lidi který žijí venku, mi jich bylo tak líto že jsem si řekla jdu svami. Od té doby jsemi změnil pohled na svět. A jsem ráda že pomáhám, hostům se najíst ráno na snídani, vydávám obědy, uklízím v kuchyni vše co k tomu patří. Když nám někdo dá možnost k lepšímu životu, vem Te jí. Otevře se vám stránka v životě postupem času se otevřou další stránky.  Třeba Řidičák :) Nikola Aranka Kotlárová

 

ALEX (Hilton)

Díky projektu NJNL jsem získala místo v hotelu Hilton Prague. Musím říct, že tak propracované standardy jsem dlouho neviděla a poznala jsem, jak to chodí ve špičkovém hotelu. Jsem ráda, že se mi díky vám splnil můj sen.

Nakonec jsem v hotelu zůstala pouze dva měsíce, nebyla jsem připravená na tak brzké vstávání a takový režim, jaký hotel požadoval.

Na vás ale nikdy nezapomenu, dodali jste mi chuť do života a naději, že to jde. Děkuji vám, vím, jak moc je pro nás (děti z dětských domovů) práce důležitá. Zvlášť, když se není kam vrátit a na koho se obrátit.