obr4share

New job - new life  

CESTA K ZAMĚSTNÁNÍ A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU

Workshop s pracovními poradci na Zažij DofE

Ve čtvretk 10. května jsme se zapojili do akce Zažij DofE v Praze, kde jsem si otevřeli stánek s pracovním poradenstvím. Všem účastníkům, kteří navštívili naše poradní místo, a že jich nebylo málo, se věnovala naše kariérní poradkyně a HR manažeři z firem Česká televize, HOCHTIEF CZ a. s.Česká spořitelna.

Všichni si mohli zkusit najít celou řadu chyb ve vzorovém životopisu a zároveň s přítomnými manažery probrat, co vlastně takový životopis má obsahovat, co se do něj vlastně nepíše, a jak naplnit vlastní životopis obsahem, když je vám třeba jen 18 let a nemáte žádné velké pracovní zkušenosti. Nutno podotknout, že někteří tuto příležitost využili naplno a naše poradce zahrnovali řadou otázek.

V některých okamžicích se u našich poradců tvořily skoro fronty, proto jsme využili i přilehlé prostory, abychom se každému účastníkovi mohli věnovat individuálně a s náležitou důsledností. Zástupci firem tak získali přímou zkušenost, jak se pracuje s mladými lidmi a jak vypadá to pravé expertní dobrovolnictví, které v rámci progarmů CSR a diverzity platforma Byznys pro společnost prosazuje.