obr4share

New job - new life  

CESTA K ZAMĚSTNÁNÍ A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU

Workshop pro mladé lidi z dětských domovů

V sobotu 14. 4. jsme do vzdělávacího centra Tereza v Praze pozvali mladé lidi z dětských domvů. Nakonec jich přijelo pět z domova v Dlažkovicích, další z různých důvodů nedorazili.

Na začátku jsme jim představili v krátkosti projekt New Job New Life, který by jim mohl v budoucnosti pomáhat při získávání prvních pracovních zkušeností a při hledání práce.

Naše akce

V dalším bloku jim manažer ze společnosti Česká spořitelna radil, jak a kde hledat práci, na co si dát pozor v pracovní smlouvě a jaké druhy práce se vlastně nabízejí. Děti nejvíce pak zaujaly informace o výši platu, minimální mzdě a zdanění mzdy. I pro některé dospělé účastníky byla řada informací nejenom nová, ale také velmi překvapivá.

Po obědě jsme se věnovali společně se zástupcem organizace Člověk v tísni finančnímu poradenství, jak se vyhnout dluhům, na co si dát pozor a jak má vypadat domácí rozpočet.

V samotném závěru jsme se ještě věnovali  chybám v životopisu a přípravě na pohovor, při které jsme rozebrali krok za krokem, na co je nutné se přichystat.